OK

Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie

Kto sme, čo sme a kam smerujeme ?

Túto otázku sme si museli položiť  už v roku 2016, kedy vzniklo naše občianske združenie. Naši zakladatelia sa zhodli na dvoch najpalčivejších problémoch na poli umenia:

  • Tradičné remeslá

       

- na našom uzemií (aj keď ide o problém celej západnej civilizácie) dochádza k nedostatku ľudí, ktorí aktívne praktikujú staré techniky výroby úžitkových a dekoratívnych výrobkov.

          

  • Prvospisovatelia 

        

množstvo čitateľov sa neustále zväčšuje, no knižný trh nerád skúša nové veci, a to je hlavný dôvod, prečo je veľmi náročne, ba nemožné knižne debutovať s prózou, nebodaj s poéziou. Samozrejme radi budeme podporovať aj súčasných slovenských spisovateľov vo zviditeľnovaní ich diel.

          

Aké sú naše riešenia ?

  • Tradičné remeslá chceme podporovať najmä formou workshopov, uvedomujeme si, že tých je aj na našom území pomerne dosť, no my sa orientujeme najmä na mladú generáciu. Spoluprácou zo školami chceme podporiť mladých, študujúcich tradičné remeslá a pomocou týchto vzdelávacích workshopov ich zantraktívniť na trhu práce.
  • Prvospisovateliatých chceme podporiť súťažami, v ktorých budeme vyberať talentovaných spisovateľov a na naše náklady výdavať (knižne i elektronicky) ich literárne debuty. Tam naša podpora, ale nekončí, i naďalej budeme podporovať čítannosť ich diel pomocou verejných čítaní a besied.

Ako nás podporiť ? 

Ako väčšina neziskových inštitúcií sme odkázaný na dobrodary od fyzických a právnických osôb, ak Vás zaujalo naše smerovanie veľmi nás potešíte, ak nás podporíte nižšie spomenutými spôsobmi.

Podporiť nás môžete nasledujúcimi spôsobmi: 

  • finančným príspevkom na náš transparentný účet (SK9183300000002001073729), alebo poukázaním 2% (resp. 3%) z daní, blišie infomácie k poukázaniu časti z dane nájdete v našom letáku (kliknite pre stiahnutie)
  • nefinančným darom (napr. staré pomôcky využívané pri tradičných technikách)
  • dobrovoľníctvom (ak nám chcete pomôcť ako dobrovoľník kontaktujte nás mailom)

Pri akomkoľvek spôsobe podpory, nás prosím neváhajte kontaktovať, nakoľko by sme sa Vám veľmi radi odvďačili :) 

inPage - webové stránky, doménawebhosting ľahko.